VIDEO Rijetkost: Nakon stravične ozljede igrači više nisu htjeli igrati!

Utakmicu Cottbusa i Osnabrücka (2-0) igranu u sklopu 26. kola druge njemačke nogometne lige u potpunosti je zasjenila teška ozljeda 19-godišnjeg napadača gostujuće momčadi Flamura Kastratija...

Riječ je o igraču Twentea na posudbi u njemačkom drugoligašu, čija je ozljeda bila takva da je zahtjevala brzu medicinsku pomoć i tretman u bolnici u Cottbusu. Prema prvim informacijama izvan je životne opasnosti.

Igrala se 78. minuta ogleda u kojem je domaćin imao prednost od dva pogotka kada su se, u jednom duelu pored aut-crte, glavama sudarili nesretni Norvežanin i branič Osnabrücka Markus Brzenska. Kastrati se samo strovalio na travnjak, a oko njega se sjatila liječnička služba i hitno mu imobilizirala vrat.

Kod ovakvih scena postaje jasno koliko je nogomet zapravo nebitan

Na stadionu je, javlja njemački Bild, nastao muk, a zabrinuta lica trenera i igrača mogla su se vidjeti na sudionicima dvoboja s obiju strana.

''Izgledalo je kao da više ne diše,'' kazao je sportski direktor Osnabrücka Lothar Gans.

Nekoliko minuta nakon sudara glavama na travnjak je ušlo vozilo hitne pomoći koje je mladog igrača odvelo u bolnicu.

Glavni sudac utakmice Marc Seemann odlučio je potom dati znak za nastavak igre. Uslijedile su rijetko viđene scene dodavanja lopte igrača suprotstavljenih strana. Trajalo je to dvanaest minuta koliko je ostalo odigrati do 90, a potom je Seemann utakmicu produžio za još dvije minute. Prošle su u jednakom tonu.

''Jednostavno nismo više željeli igrati,'' objasnio je branič Osnabrücka Angelo Barletta.

''Takvo što na terenu nikada nisam doživio. Radujemo se pobjedi, ali naše su misli s Kastratijem,'' kazao je golman Cottbusa Thorsten Kirschstein.

''Kod ovakvih scena postaje jasno koliko je nogomet zapravo nebitan,'' nadovezao se Gans.