Sjajnim golom Manuela Arane, njegovim prvim ove sezone, nogometaši Racinga iz Santadera slavili su 3-2 pobjedu protiv Seville izborenu u sudačkoj nadoknadi vremena...

Ogled je igran u sklopu 23. kola španjolske Primere, a nastupio je u njemu, u punoj minutaži, i hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić. Susret mu neće ostati u lijepom sjećanju.

Naime, domaćin, koji je bio u nizu od sedam utakmica bez pobjede, već u 19. minuti imao je prednost od dva pogotka razlike nakon što je Christian Fernandez zabio nakon kornera iz blizine za uvodno vodstvo u 12. minuti, a potom Rakitić autogolom povećao prednost sastava na čijoj je klupi premijerno sjedio novi trener Marcelino.

Prilikom izvođenja slobodnog udarca s lijeve strane Rakitić je s vrha peterca skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Donekle se hrvatski veznjak iskupio izvođenjem slobodnjaka na Fazijevu glavu u 39. minuti, čime je prednost domaćina pred odlazak na odmor smanjenja na 2-1. Prethodio je svemu crveni karton strijelca uvodnoga gola.

Činilo se u 83. minuti da će Sevilla do boda nakon što je Luis Fabiano realizirao najstrožu kaznu, no Manuel Arana mislio je drugačije zabivši gol krasnim lob-udarcem s 40-ak metara. Što je u tim trenucima mislio vratar Seville Palop koji je bespotrebno lutao od svoje gol-crte i tako izravno skrivio gubitak boda svoje momčadi, ostaje tek za naslutiti...

Primera, 23. kolo, subota:

Racing – Sevilla 3-2 (Fernandez 12, Rakitić 19-ag, Arana 90+1 / Fazio 39, Fabiano 83-11m)

Sporting – Barcelona 1-1 (Barral 16 / Villa 79)

Atletico – Valencia 1-2 (Reyes 3 / Joaquin 41, 86)