VIDEO Premiership: S(p)retni preokret Tottenhama

Nogometaši Tottenhama upisali su drugu ovosezonsku pobjedu u sklopu 5. kola Premiershipa, savladavši na svom White Hart Laneu Wolverhampton 3-1...

Bila je to utakmica u kojoj nije nastupio niti jedan od četiri hrvatska reprezentativca u redovima Spursa, pa su tako Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa susret odgledali s klupe, dok Luka Modrić i Vedran Ćorluka nisu konkurirali za sastav.

Poveo je Wolverhampton u 45. minuti dvoboja golom Stevena Fletchera, koji je zabio iz blizine na sjajnu asistenciju Kevina Foleyja. Zanimljivo, bio je to do tog trenutka prvi udarac 'Wolvesa' u okvir gola.

U nastavku je Tottenham s(p)retno došao do potpunog preokreta. Prvo je Rafael van der Vaart zabio svoj premierligaški prvijenac u 77. minuti iz jedanaesterca, kojeg je prethodno izborio Alan Hutton nakon prekršaja Stephena Warda, a potom je Roman Pavljučenko zabio za 2-1 nakon što mu se prethodno lopta odbila na nogu poslije udarca Aarona Lennona. 'Točku na i' postavio je Hutton u sudačkoj nadoknadi.

Pokazao se tako 25-godišnji desni bek Spursa ključnim u njihovom preokretu, a uveo ga je Harry Redknapp na poluvremenu umjesto Younesa Kaboula.

U ostalim utakmicama Blackburn i Fulham podijelili su bodove na Ewood Parku odigravši 1-1, a istim su rezultatom remizirali i Aston Villa i Bolton na Villa Parku. Nikola Kalinić je za svoje Blackburn Roverse igrao do 65. minute, dok Ivan Klasnić nije ulazio u igru kod Boltona.

Prvu gostujuću pobjedu sezone koja mu je donijela skok do petog mjesta na ljestvici ostvario je Newcastle kod Evertona (1-0) premijernim golom francuskog reprezentativca Hatema Ben Arfe iz 45. minute, dok je West Bromwich kod kuće pobijedio Birmingham 3-1 golovima Petera Odemwingieja i Jonasa Olssona, te autogolom Scotta Danna.

Premiership, 5. kolo:

Aston Villa – Bolton 1-1 (Young 13 / Davies 35)
Blackburn – Fulham 1-1 (Samba 30 / Dempsey 56)
Everton – Newcastle 0-1 (Ben Arfa 45)
Tottenham – Wolverhampton 3-1 (Van der Vaart 77, Pavljučenko 87, Hutton 90+1 /Fletcher 45)
West Bromwich Albion – Birmingham 3-1 (Dann 51-1g, Odemwingie 59, Olsson 69 / Jerome 15)
Stoke City – West Ham 1-1 (Jones 48 / Parker 32)