VIDEO Ponovio Partizan: Srna sjajno zabio iz slobodnjaka!

Nogometaši Šahtara pobijedili su na svojoj Donbass Areni Tavriju iz Simferopolja 4-1 u posljednjem dvoboju 10. kola ukrajinskog prvenstva...

Nakon što su gosti poveli preko Kovpaka u petoj minuti, devet minuta kasnije izjednačio je kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije Darijo Srna. Zabio je 28-godišnji bek ponovno, kao i protiv Partizana u srijedu u Ligi prvaka, iz slobodnog udarca, i to s približno iste pozicije. Prekršaj je iznudio Eduardo da Silva, a Srna je loptu kroz živi zid uputio u gredu, nakon čega se ona od leđa gostujućeg vratara odbila u gol.

Do kraja su pogotke za domaće postigli Adriano, Jadson i 21-godišnji Armenac Mkhitaryan, kojem je asistirao Srna.

Kapetan Šahtara odigrao je cijelu utakmicu, dok je Eduardo bio u igri do 58. minute.

Ovom su se pobjedom nogometaši Mircee Lucescua vratili na prvo mjesto ljestvice.