Hrvatski nogometni reprezentativni napadač Nikica Jelavić postigao je svoj prvi pogodak za škotski Rangers u prvenstvenoj pobjedi u gostima kod Hamiltona 2-1...

Rangers je u 4. kolu škotskog Premiershipa upisao i četvrtu uzastopnu pobjedu, a Jelavić je postigao prvi pogodak na utakmici već u 6. minuti ogleda. Kyle Lafferty probio se po lijevoj strani i uputio odličan centaršut, a Jelavić je jako dobrim udarcem glavom poentirao za 0-1 i svoj prvi pogodak u dresu škotskog prvaka.

Rangers je do pobjede protiv žilavog domaćina stigao dosta teško. Naime, domaći igrači u 56. minuti su plesom proslavili izjednačujući pogodak, za koji najveće zasluge pripadaju Rangersovom braniču Bougherri, jer je nespretnom reakcijom nakon centaršuta neobranjivo matirao vlastitog vratara McGregora.

No, sjajni Kenny Miller osigurao je gostima sva tri boda odličnim lob-udarcem u 90. minuti dvoboja. Miller je, takom, u sve četiri prvenstvene utakmice ove sezone bio strijelac za svoj klub, a Hibernianu je u gostima zabio hat-trick, pa na svom kontu sada ima već šest golova.

Dodajmo da je Nikica Jelavić odigrao svih 90 minuta za Rangers koji, dakle, predvodi ljestvicu s maskimalnih 12 bodova, a prati ga najveći rival Celtic s tri boda manje, ali i susretom manje. Hamilton je ostao na učinku od tri boda.