Aktualni europski i talijanski prvak Inter izborio je pobjedu 1-0 protiv Cagliarija u 26. kolu Serije A. Izbili su "nerazzurri" na taj način, barem privremeno, na drugo mjesto ljestvice...

Leonardova momčad sada ima bod više od Napolija, odnosno dva manje od gradskog rivala Milana, ali obje spomenute momčadi će svoje dvoboje 26. kola igrati tek u nedjelju.

Ključni se trenutak utakmice na San Siru dogodio već u sedmoj minuti kada je Houssine Kharja brzinski izveo slobodan udarac, dok se gosti još nisu ni snašli, a akciju je zaključio Andrea Ranocchia svojim prvim pogotkom za Inter u koji je došao ove zime iz Genoe zajedno sa spomenutim Kharjom.

Rani se pogodak na kraju pokazao dovoljnim za pobjedu protiv neugodnog suparnika koji je u Milano stigao s pet pobjeda u prethodnih sedam kola.

U ranije odigranoj utakmici Bologna je također s 1-0 pobijedila Palermo pogotkom Danielea Paponija u posljednjoj minuti. Palermo, koji je od 56. minute igrao bez isključenog Santiaga Garcije, poražen je drugi put zaredom, čime si je prilično kompromitirao izglede za četvrto mjesto i plasman u kvalifikacije Lige prvaka.