Nogometaši HSV-a pobijedili su engleskog prvaka Chelsea 2-1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u srijedu u Hamburgu. Gol je postigao i Mladen Petrić...

Hrvatski nogometni reprezentativac izvrsno je pročitao situaciju iz 72. minuti iskoristivši lošu povratnu loptu Jurija Žirkova prema vrataru Rossu Turnbullu. Vraćao ju je ljevokrilni ruski reprezentativac previsoko i s prevelike udaljenosti što je Petrić, pročitavši njegovu namjeru, iskoristio za udarac preko gostujućeg golmana koji je istrčavanjem pokušao preduhitriti hrvatskog napadača.

Petrić je preciznim udarcem s vrha šesnaesterca poravnao na 1-1 nakon što su sličnu pogrešku prethodno iskoristili gosti iz Londona. Učinio ju je Jonathan Pitroipa čiju je loptu unatrag presjekao Michael Essien, a potom ju prepustio neometanom Franku Lampardu za lagani pogodak u 24. minuti.

Gol odluke postigao je Heung Min Son, 18-godišnji južnokorejski ofenzivni veznjak u svojoj debi utakmici za HSV-ovu momčad. Zamijenivši Van Nistelrooya samo četiri minute ranije (istovremeno izašao i Petrić), u 86. je iskoristio trenutak nepažnje Chelseajeve obrane i lijevom nogom smjestio prizemnu loptu u mrežu londonskog sastava za pobjedu domaćina i svoje krasno predstavljanje hamburškoj publici.

Inače, Petrić je proglašen i najboljim pojedincem utakmice za što je nagrađen ručnim satom.