VIDEO Perišić: Ovo mi nikad nije uspjelo!

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić odigrao je utakmicu života u 22. kolu Jupiler lige ugradivši u 5-0 pobjedu svog Club Bruggea nad Charleroijem četiri gola i asistenciju...

Prvi je put Perišić načeo mrežu gostiju već u drugoj minuti, a njegovoj je momčadi put do uvjerljive pobjede bio olakšan od 42. minute kada je Charleroi ostao s igračem manje (isključenje Dos Santosa, op.a.).

''Stvarno nismo dugo čekali na prvi gol. To nam je omogućilo idealnu situaciju. Omogućilo nam je da igramo lakše i dalo nam je krila. Charleroi je imao puno problema i prije isključenja, a crveni karton nije im pomogao. Nakon njega imali smo puno više prostora za igru,'' komentirao je Perišić nakon susreta.

Novinari su Perišića priupitali da li mu je ikad prije uspjelo u jednoj utakmici upisati četiri gola i asistenciju?

''Dok sam igrao u omladinskim pogonima znalo se ponekad dogoditi, ali nikad otkako sam započeo profesionalnu karijeru. No, zasluge za pobjedu idu cijeloj momčadi.''

Ovom pobjedom Club Brugge je okončao 2010. godinu na kvalitetan način. Probili su se na četvrto mjesto ljestvice, a vodeći Anderlecht bježi im 14 bodova.

''Pobijedili smo u četiri od zadnjih pet utakmica. Sada je važno pošteno se odmoriti i pripremiti za 2011. godinu,'' zaključio je hrvatski veznjak koji će tjedan dana odmora provesti u Hrvatskoj.