Ronaldinho, 30-godišnja brazilska nogometna zvijezda, na pravi je način otvorio novu sezonu u brazilskoj Seriji A, te je igrom oduševio svoje nove, Flamengove navijače...

U 1. kolu je Flamengo na svom travnjaku vrlo lako pobijedio Avai s 4-0, a nekadašnji igrač Barcelone i Milana je postigao drugi pogodak na utakmici, u 63. minuti. Odigrao je Ronaldinho svih devedeset minuta i po izvještajima koji dolaze iz Brazila bio prilično impresivan u svom nastupu i zagrijan za igru. Flamengov prvi pogodak je postigao Botinelli u 22. minuti, a Ronaldinho je u 63. povećao na 2-0 i tako suparnika osudio na poraz. Thiago Neves i Diego Mauricio su do kraja postigli po pogodak za 4-0.

Santos je na svom travnjaku odigrao 1-1 protiv Internacionala, dok su lake pobjede izborili Atletico Mineiro (3-0 protiv Atletico Paranaensea) i Vasco de Gama (3-1 kod Ceare).