Ivan Gabilondo i Marco di Vaio ove sezone zabijaju tek od 90. minute na dalje....

Nerijetko se najveće drame tijekom nogometnih utakmica događa u sudačkim nadoknadama, od 90. minute, pa nadalje...

Na početku nove nogometne sezone dva nogometaša su jasno pokazala da se idealno snalaze u tom razdbolju, u sudačkoj nadoknadi. U pitanju su 34-godišnji Marco di Vaio, napadač Bologne i 31-godišnji Igor Gabilondo, veznjak Athletic Bilbaa.

Ipak, i među njima postoji razlika. Golovi Gabilonda u nadoknadi nisu donijeli ništa lijepoga njegovom klubu, odnosno, niti jedan bod. Prvo je prije sedam dana smanjio na 2-1 tijekom domaćeg ogleda protiv Barcelone, koji su na kraju Katalonci dobili 3-1. Sedam dana kasnije, ove subote, Gabilondo je opet 'uskrsnuo' u dodanom vremenu, ali je opet tek zabio gol za smanjenje na 2-1, prilikom gostovanja na Mestalli (ogled protiv Valencije).

Di Vaio je, pak, golovima priskrbio svojoj Bologni ni manje, ni više, nego četiri boda. U dva vezana kola je zabio dva pogotka. Romi na gostovanju u nadoknadi za konačnih 2-2, a potom na domaćem terenu protiv Udinesea za 2-1.

Di Vaio novu šansu za pogotke u vrijeme kada najviše voli, u nadoknadi, ima ove nedjelje kada Bologna na svom terenu dočekuje Sampdoriju.