VIDEO On je nova velika zvijezda: S tri krasna gola potopio Juventus!

Edinson Cavani junak je derbija 19. kola Serie A u kojem je Napoli dobio Juventus 3-0, a on zabio tri pogotka...

Napoli ove sezone igra fantastično. Nalazi se na drugom mjestu Serie A, a izborio je i europsko proljeće. Velike zasluge idu urugvajskom napadaču Edinsonu Cavaniju koji je ove sezone zabio čitav niz ključnih pogodaka, neke i u sudačkoj nadoknadi.

U velikom derbiju protiv Juventusa 23-godišnjak je bio posebno inspiriran. Pokazao je izuzetnu spretnost glavom te s tri pogotka potpuno razbio ugledne goste u čijim redovima je zaigrao i Luca Toni.

Cavani je u 20. i 26. minuti zabio dva slična gola, nakon što je odlično reagirao na dva perfektna ubačaja s boka i u samo šest minuta potpuno je obezglavio goste iz Torina koji do kraja utakmice nisu našli načina kako se vratiti u utakmicu.

U drugom dijelu Juve je pokušao uzvratiti, no još jedna fantastična akcija Lavezzija, Hamšika i Cavanija u 54. minuti dotukla je 'Staru damu'. Urugvajac je ponovo glavom pospremio loptu u mrežu i tako kompletirao 'triplettu'.

Tako je Juve nakon debakla protiv Parme doživio drugi poraz zaredom i počinje gubiti dah u odnosu na vodeće. Napoli pak zaostaje samo četiri boda za Milanom i mogao bi se vrlo lako sljedeće sezone naći u Ligi prvaka.