Trener Borussije Dortmund Jürgen Klopp i trener Schalkea Felix Magath složni su u ocjeni da je Manuel Neuer bio uvjerljivo najistaknutija figura velikog rurskog derbija u sklopu 21. bundesligaškog kola...

Borussia i Schalke odigrali su 0-0 na Signal Iduna Parku, a Neuer je bio na udaru od prvih minuta susreta. "Već nakon deset minuta susreta moglo je biti 3-0 za Borussiju! Imao je domaćin tri sjajne prilike, ali vratar Manuel Neuer bio je na vrhunskoj razini", piše Bild.

''Neću govoriti ni o kakvoj sreći. Ne znam ni kako neki mogu pričati o nezasluženom bodu. Vratar je također dio momčadi i same utakmice. Manuel Neuer bio je sjajan i održao nas je u utakmici, posebice u prvih pola sata'', komentirao je Magath.

''Nismo iskoristili naše prilike. Jedan razlog za to je Manuel Neuer. Bila je to intenzivna utakmica u kojoj nismo uspjeli pobijediti i sada to moramo prihvatiti – komentirao je Klopp ipak uz vidnu dozu razočaranja.''

''Igrali smo prepasivno i bili smo nesigurni. Dortmund je očito zaslužio pobjedu, ali nama osvojeni bod daje mali osjećaj zadovoljstva i poticaj za dalje'', rekao je junak susreta Manuel Neuer koji je od strane Bilda za svoju izvedbu nagrađen savršenom jedinicom, a od Goal.coma sjajnom devetkom.