VIDEO Nevjerojatno: Romin golman plakao od bolova

Kraj utakmice četvrtog kola talijanskoga nogometnog prvenstva između Brescije i Rome (2-1) brazilski golman gostiju Julio Sergio dočekao je u suzama...

U 90. je minuti uklizavanjem zaustavio nalet iz kontranapada domaćeg napadača Panagiotisa Konea. Za nedozvoljen je start zaradio žuti karton ali i ozljedu: moguće ga je Albanac s grčkom putovnicom nagazio na desni gležanj, možda je i prilikom proklizavanja uganuo zglob.

Da je ozlijeđen, Brazilac je pokazivao odmah poslije prekršaja ostavši se previjati na travnjaku. No, trener Rome Claudio Ranieri obavio je sve tri izmjene, a zbog drugoga je žutog kartona u 64. minuti isključen francuski stoper Mexes. Ljudi iz Romine liječničke službe stoga su izvana, preko kopačke, zavojem bandažirali njegov gležanj te ga poslali natrag na gol.

Napadačku akciju domaćih koja je uslijedila nesretni je golman nekako uspio odstajati, očito jecajući od nepodnošljivih bolova. Kad je opasnost po gol nestala, Sergio je sjeo uz vratnicu nastavivši i dalje plakati.

Romin je liječnik po svršetku utakmice procijenio da gležanj nije slomljen. Vjerojatno se radi o težem istegnuću ligamenata od posljedica iščašenja. Temeljitiji pregled dat će preciznu informaciju o ozbiljnosti ozljede i izbivanju brazilskog vratara iz momčadi.

Nakon četiri odigrana kola momčad ima samo dva boda. To je najgori start "vučice" u sezonu u tom periodu nakon 1974/75 kada su nakon 360 odigranih minuta imali samo jedan sakupljen bod.

Također, Romina nogometna momčad posljednju je pobjedu u službenoj upisala protiv Chieva 16. svibnja (bilo je 2-0), nakon čega je poražena u četiri navrata, a dva puta je podijelila bodove sa svojim suparnicima. Najslabija je to serija momčadi za vodstva Claudija Ranierija.