Nogometaši PSV-a pobijedili su na svom Philips stadionu u Eindhovenu velikog rivala kroz povijest, sastav Feyenoorda s nevjerojatnih 10-0 u 10. kolu nizozemskog prvenstva...

PSV i Feyenoord su drugi i treći najveći nizozemski klub, iza Ajaxa (29 naslova prvaka Nizozemske). Naime, PSV je u svoje vitrine pospremio 21 naslov pobjednika prvenstva, a Feyenoord 14.

Njihovi međusobni ogledi uvijek ili gotovo uvijek su imali epitet derbija, ali ne i ovoga puta, budući da je Feyenoord ove sezone izrazito loš, pa je tako uoči ovoga gostovanja u pet prethodnih osvojio samo mršava dva boda. PSV je, pak, lider na ljestvici, a na svom stadionu je prije ove utakmice osvojio 13 od mogućih 15 bodova.

Opet, vjerojatno se niti najokorjeliji navijači momčadi iz Eindhovena nisu nadali pobjedi s dvoznamenkastom razlikom pogodaka! Četvrti puta u povijesti je PSV zabio 10 golova u jednoj prvenstvenoj utakmici. Posljednji puta im je to pošlo za rukom 1998. godine, kada su s 10-0 pobijedili Volendam.

Jonathan Reis, 21-godišnji brazilski napadač PSV-a, predvodio je strijelce s tri pogotka. To mu je prvi hat-trick u karijeri. Dvostruki strijelci bili su Dzsudzsak i Lens, a po jedan gol zabili su Afellay, Toivonen i Engelaar.

Ipak, treba istaknuti da su gosti devet od deset golova primili s igračem manje, budući da je već u 34. minuti crveni karton dobio Leerdam. No, slabo im je to opravdanje za ovakav debakl.

Zanimljivo je dodati da je odmah nakon utakmice Feyenoordova službena web stranica bila 'srušena', odnosno nedostupna korisnicima interneta...

Ajax je na gostovanju kod Excelsiora odigrao samo 2-2, s time da su domaćini vodili s 2-0, a izjednačujući gol za 'kopljanike' zabio je Vertonghen u 89. minuti.

Branitelj naslova Twente je, pak, kod kuće slavio protiv Den Haaga 3-2, iako su gosti nakratko i vodili s 2-1. Dario Vujičević, 20-godišnji hrvatski veznjak Twentea, ušao je u igru u 87. minuti.

PSV predvodi ljestvicu s 24 boda, a prate ga Twente s 22, odnosno Ajax i Roda s 21 bodom. Feyenoord je trenutno u zoni ispadanja, s 8 bodova zauzima 16. mjesto...