U zaostaloj utakmici 33. kola engleskog Premiershipa Manchester City je na svom stadionu pobijedio Tottenham 1-0 i tako osigurao kvalifikacije za Ligu prvaka...

Peter Crouch gurnuo je loptu u vlastitu mrežu u 30. minuti utakmice nakon prodora Jamesa Milnera po desnoj strani i oštroga prizemnog ubacivanja na prvu vratnicu. Centarfor gostiju ostao je u svom kaznenom prostoru nakon prekida igre.

Sudbina je tako htjela da Tottenham iz utrke za četvrtim mjestom izbaci isti igrač koji mu je to zadovoljstvo donio prošle sezone, na istome Gradskom stadionu u Manchesteru, zabivši u ključnoj utakmici za četvrto mjesto jedini pogodak na utakmici za 1-0 pobjedu gostiju.

Dva kola prije kraja Premierlige mančesterska je momčad ostala nedostižnih sedam bodova pred Liverpoolom, te devet pred Tottenhamom. Može još napasti treće mjesto Arsenala koji joj bježi dva boda.

U Ligi odnosno Kupu prvaka City će tako zaigrati prvi put nakon 43 godine. Savršenu sezonu bogati klub arapskih vlasnika može potvrditi u subotu pobjedom u finalu FA Cupa. Svom su suparniku, Stoke Cityju, igrači Roberta Mancinija svakako osigurali nastup u Europa ligi iduće godine, bez obzira na ishod utakmice na Wembleyju.

Od hrvatskih nogometaša Vedran Ćorluka i Luka Modrić odradili su svih 90 minuta u redovima poraženih. Modrić je u 27. minuti za malo promašio stopostotnu priliku nakon sjajnog prodora i povratne lopte Aarona Lennona.

Svih 90 minuta u redovima pobijeđenih odradio je Edin Džeko. Idealnu je priliku propustio u 9. minuti nakon krasne akcije s Davidom Silvom. Cudicini mu je sjajno obranio udarac, kao i pri još nekoliko stopostotnih prilika domaćina.