VIDEO Bez granice: Slavili pobjedu bacajući loptice i kokoš na golmana!

Nogometaši Porta i Benfice odigrali su u nedjelju navečer derbi utakmicu portugalskog nogometnog prvenstva. Od samoga početka bila je to jednosmjerna utakmica koja je vodila uvjerljivoj 5-0 pobjedi domaćina na Dragãu...

Nakon deset odigranih kola bodovni jaz između ovih dviju prvoplasiranih momčadi iznosi već deset razlike u korist Porta (28-18), koji uz devet pobjeda ima i jedan remi. Benfici je ovo bio četvrti ligaški poraz u sezoni u kojoj su ostvarili i šest pobjeda. Protiv Porta nisu bili niti blizu boda.

Već u 28. minuti na semaforu je pisalo 3-0 za domaćina nakon što je golijadu otvorio Varela, a potom se dva puta nadovezao Falcao izjednačivši se na taj način sa strijelcem prvoga gola na ljestvici najboljih topnika lige. Obojica sa šest golova drže drugo mjesto.

Na prvom je njihov suigrač Hulk, koji niti ovaj puta nije postio, dapače. S dva gola (jedan iz penala) u nastavku igre, koji je Portovim nogometašima bio olakšan isključenjem Luisaa, Hulk je svoj konto pogodaka podigao do brojke deset iz devet odigranih utakmica zapečativši tužnu večer aktualnih prvaka.

Utakmicu su začinili navijači Porta koji su gostujućeg golmana zasuli lopticama za golf, ali tu nisu stali već su u njegov kazneni prostor ubacili i kokoš. Životinju su, nakon malo nespretnosti, s igrališta maknuli zaštitari.