U posljednjoj su utakmici 33. kola Serije A nogometaši Udinesea na San Paolu iznenadili domaći Napoli pobijedivši pretendenta na naslov prvaka 2-1...

Friuljani su došli do pobjede bez dva svoja ponajbolja pojedinca i najbolja strijelca, ozlijeđenih napadača Antonija Di Natalea (26 golova) i Alexisa Sancheza (12). Svejedno, bili su im dovoljni švicarski veznjak Gökhan Inler i argentinski napadač German Denis, baš bivši igrač Napolija, koji su ih uistinu prekrasnim golovima u razmaku od šest minuta (55. i 61.) doveli do uvjerljive prednosti. Inler je s 25 metara pogodio daljnje rašlje zabivši svoj treći ovosezonski pogodak, dok je Denis šest minuta kasnije na asistenciju Kolumbijca Pabla Armera krasnim poluvolejem zakucao opet u daljnje rašlje Morgana de Sanctisa. Svoj četvrti pogodak ove sezone, zabijen bivšem klubu, nije proslavio.

U 87. je minuti Edinson Cavani iznudio, a dvije minute kasnije, nakon gužve koja je prethodila izvođenju, promašio 11-erac. Točnije, obranio mu ga je slovenski vratar gostiju Samir Handanovič.

Gol utjehe sastav Waltera Mazzarrija zabio je u petoj minuti sudačke nadoknade. Loptu je u mrežu ugurao Mascara.

Zbog protestiranja kod suca Tagliaventa, nakon što je ovaj dosudio penal, crveni je karton u redovima gostiju dobio Domizzi.

Ovim je porazom Napoli ostao šest bodova daleko od Milana na vrhu ljestvice pet kola prije kraja Serije A. Udinese je trenutačno peti.

Serie A, 33. kolo:

Catania – Lazio 1-4 (Schelotto 46 / Hernanes 40, Mauri 56, Floccari 78, Zarate 90)

Cesena – Bari 1-0 (Bogdani 48)

Chievo – Bologna 2-0 (Constant 15, Marcolini 83)

Fiorentina – Juventus 0-0

Genoa – Brescia 3-0 (Rafinha 59, Berardi 70-ag, Antonelli 90+4)

Lecce – Cagliari 3-3 ( Mesbah 59, Fabiano 88, Corvia 90+4 / Acquafresca 20, 72, Conti 67)

Napoli – Udinese 1-2 (Mascara 90+5 / Inler 55, Denis 61)