Nogometaši Čilea pobijedili su s 2-0 izabranu vrstu Ujedinjenih Arapskih Emirata u Abu Dhabiju, u prijateljskom ogledu odigranom u subotu...

Utakmica je na stranu igrača izbornika Argentinca Marcela Bielse otišla već u 6. minuti kada je Roberto Cereceda, inače igrač Colo Cola, realizirao jedanaesterac.

Utakmicu je zapečatio u 37. minuti igrač zagrebačkog Dinama, Pedro Morales, koji je svladao domaćeg vratara Nassera i time postavio konačan rezultat.

Morales je bio protagonist i jedinog opasnog starta na utakmici, pa je zbog njega dobio jedini žuti karton na ogledu (u 10. minuti). Odigrao je prvih 45 minuta.

Ovaj će gol, osim samog Moralesa, najviše razveseliti Vahida Halilhodžića, budući da u njegovim planovima jedino nedostaje onaj Morales kakvog smo gledali prošle sezone.