Nakon što se Inter othrvao naletima Udinesea i slavio 2-1, uvjerljive su poraze upisali nogometaši Milana i Rome u utakmicama 2. kola talijanskog prvenstva...

Milan je gostovao kod prošlosezonskog drugoligaša Cesene, gdje je momčad puna zvijezda (igrali Ronaldinho, Robinho, Ibrahimović, Pato, Inzaghi...) svladana 2-0. Poraz je mogao biti i blaži, možda i izbjegnut, da iz penala u 87. minuti Zlatan Ibrahimović nije naciljao stativu umjesto mreže.

Rossoneri' su imali terensku inicijativu (čak 71 posto loptu u nogama), učestalo su i prijetili, no sve je to ostalo bez značaja. S druge strane, albanski reprezentativac Erjon Bogdani, nekadašnji nogometaš Zagreba, i Emanuele Giaccherini bili su precizni u svojim pokušajima. Bogdani je zabio glavom u 31. dok je Giaccherini uz pomoć vratnice u 44. minuti postavio konačan rezultat.

Cagliari je nakon 0-0 remija kod Palerma dočekao Romu i napunio joj mrežu do vrha. Golijada je završila s 5-1 nakon što je u 22. minuti 'Vučici' isključen Nicolas Burdisso zbog starta na Danieleu Contiju (moguć lom noge), što je Cagliari odmah iskoristio da s bijele točke povede 2-1, a potom i do kraja dotuče Romu.

Serie A, 2. kolo, subota:

Cagliari - Roma 5-1 (Conti 8, Matri 23-11m, 47, Acquafresca 38, Lazzari 88 / De Rossi 18)

Cesena - Milan 2-0 (Bogdani 31, Giaccherini 44)

Inter - Udinese 2-1 (Lucio 7, Eto'o 67 / Floro Flores 31)