Derbi 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva otišao je na stranu aktualnog prvaka Barcelone. Katalonski sastav slavio je s minimalnih 1-0 protiv Valencije na Mestalli...

Jedini gol na susretu zabio je u 77. minuti Lionel Messi. Najbolji nogometaš današnjice pospremio je u mrežu s desetak metara lijepo dodavanje Adriana s lijeve strane i tako postigao svoj 27. ovosezonski prvenstveni gol. Ispred prvog pratitelja Cristiana Ronalda sada ima tri gola viška, a mogao je imati još više jer je u prvom dijelu promašio dva čista zicera.

Inače, Valencia je dobro parirala Barceloni tijekom susreta, premda je Barcelona imala bolje prilike, te je preko Messija i Davida Ville, kojeg je publika na Mestalli "pozdravljala" zvižducima, mogla doći i do uvjerljivijeg trijumfa.

Barcelona je s nova tri boda pobjegla drugoplasiranom Realu na deset bodova prednosti, ali uz utakmicu više. "Kraljevski klub" svoj susret 26. kola igra u četvrtak na Santiago Bernabeuu protiv Malage.

Villarreal je 1-0 pobjedom nad Herculesom prekinuo niz od četiri uzastopna susreta bez pobjede u Primeri i tako se trećeplasiranoj Valenciji približio na bod zaostatka. Jedini gol vrijedan tri boda na El Madrigalu zabio je Giuseppe Rossi u 21. minuti. Bio je to to talijanskom napadaču 13. ovosezonski prvenstveni gol i 22. ukupno u sezoni. Zanimljiv je podatak da je Hercules propustio zabiti u 11 uzastopnih gostujućih susreta, kao i da je zadnji put zatresao suparničku mrežu 24. listopada prošle godine protiv Almerije (1-1).

Zaragoza je na domaćem travnjaku savladala Athletic Bilbao 2-1 i tako baskijskom sastavu nanijela četvrti vezani poraz. Odlučujući gol vrijedan tri boda zabio je nigerijski napadač Ikechukwu Uche u 55. minuti susreta. Bio mu je to prvi gol nakon svibnja 2009. godine. Valja reći da je Uche praktički propustio posljednje dvije sezone zbog ozljede koljena, kao i da su mu prilikom proslave gola potekle suze. Inače, Athletic Bilbao poveo je 15. ovosezonskim golom Fernanda Llorentea, a Jiri Jarošik zabio je za izjednačenje u 48. minuti.