Lionel Messi prema prvim prognozama čini se da se izvukao tek s lakšom ozljedom nakon žestokog starta Ujfalušija u Madridu...

Nakon četiri sezone posta nogometaši Barcelone pobjednički (2-1) se vraćaju s gostovanja kod Atletico Madrida.

No, u sudačkoj nadoknadi pretposljednjeg dvoboja trećeg kola Primere pri neopreznom startu češkog braniča domaće momčadi Tomaša Ujfalušijaozlijedio se Lionel Messi. Uz bolne je grimase i previjajući se iznesen s travnjaka. U pitanju je ozljeda desnog gležnja, koji je, nakon što su djelatnici Barcelonine liječničke službe skinuli kopačku, vidno otekao.

'Svi smo rastuženi zbog Leove ozljede. Ipak, liječnici su na prvu procjenu eliminirali mogućnost prijeloma. Ostaje nam pričekati sutrašnje preglede kako bi se ustanovila stvarna ozbiljnost ozljede,' rekao je nakon utakmice trener Barcelone Josep Guardiola.

Messi je inače bio strijelac prvog gola za Barcelonu u 2-1 pobjedi Katalonaca na Vicente Calderonu. Dogodilo se to u 13. minuti. Nakon što je Raul Garcia u 25. izjednačio na 1-1, stoper Pique je pobjednički pogodak postigao u 32. minuti.

Igrač utakmice bio je mladi Atleticom golman David De Gea, koji je Barceloninim napadačima, posebice Davidu Villi, skinuo nekoliko vrlo teških udaraca.

Pri prekršaju nad Messijem u drugoj minuti sudačke nadoknade Atleticov Čeh Ujfaluši zaradio je drugi,isključujući žuti karton.

Prema prvim liječničkim procjenama, argentinski je nogometaš iščašivši gležanj lijeve noge samo istegnuo medijalni kolateralni ligament. Takav tip ozljede obično kod većine nogometaša zahtijeva 15-dnevnu pauzu.