Nogometaši Manchester Uniteda osvajači su Community Shielda. U utakmici igranoj na Wembleyju svladali su londonski Chelsea 3-1...

Po treći puta u posljednje četiri godine ove su dvije momčadi odlučivale o pobjedniku engleskog superkupa, a nakon što je prošle sezone kroz lutriju penala naslov pripao Chelseaju, sada je trofej pobjednika vraćen u vitrine kluba sa Old Trafforda. Ukupno im je to osamnaesti takav naslov.

Priliku da stigne do svog petog Chelseaju su onemogućili Antonio Valencia u 40. i novopridošli Javier Hernandez 'Chicharito' u 74. minuti. Za smanjenje rezultata s nekih je osam metara u 84. pogodio Salomon Kalou.

Mora se naglasiti da je u posljednjim minutama susreta Chelsea bio taj koji je dominirao terenom i uglavnom 'kampirao' u šesnaestercu Fergusonova sastava. Ipak, sve su šanse uspjeli uprskati, a potom i dopustiti Dimitru Berbatovu da lijepim lob-udarcem u drugoj minuti sudačke nadoknade utakmice s osamnaest metara postavi konačan rezultat.

Prvi gol na utakmici Valenciji su 'zapakirali' Scholes, lijepom dugom loptom, i Rooney, koji ju je na desnoj strani prihvatio i proslijedio prizemno u srce šesnaesterca, odakle Valenciji nije bilo teško pogoditi za uvodno vodstvo.

Lijepo predstavljanje engleskim navijačima Uniteda imao je i Chicharito. Dojučerašnji napadač meksičkog Chivasa Guadalajare zabio je nespretno, kombinacijom cjevanice, pazuha i lica, skoro se spotaknuvši preko lopte.

Community Shield:

Manchester United - Chelsea 3-1 (Valencia 40, Chicharito 74, Berbatov 90+2 / Kalou 84)