Mario Mandžukić očito je pronašao pravu formu u dresu Wolfsburga. Hrvatski reprezentativac zabio je gol u 85. minuti kojim je "vukovima" donio izjednačenje na konačnih 1-1 u dvoboju protiv Eintrachta u 28. kolu Bundeslige...

Mandžukić je u 26. kolu, u posljednjoj utakmici u kojoj je dobio priliku zaigrati, postigao svoj premijerni pogodak za Wolfsburg, no to njegovoj momčadi nije bilo dovoljno ni za bod (1-2). U nedjelju je gol bivšeg nogometaša Dinama bio značajniji jer je spasio momčad Felixa Magatha od 13. prvenstvenog poraza.

Alexander Meier je u 59. minuti donio prednost Eintrachtu koji je prvi put s klupe vodio novi trener Christoph Daum. Mandžukić je izjednačio u 85. minuti. Dugom ga je loptom proigrao Diego, a hrvatski je napadač nadskočio Sebastiana Junga i glavom poslao loptu preko vratara Ralfa Fährmanna. Istini za volju, dojam je da je Mandžukić, u trenutku kad mu je Diego uputio loptu, bio koji centimetar u zaleđu. Mandžukić je, inače, ušao u igru u 46. minuti, a uspio je zaraditi i žuti karton nakon što je u 51. minuti zakačio Fährmanna. Budući da mu je to peti žuti karton sezone, sljedeći će vikend propustiti gostovanje kod Magathovog bivšeg kluba Schalkea.

Wolfsburg je bodom skočio na 16. mjesto, ono koje vodio u razigravanje za ostanak. Zona spasa u ovom mu trenutku bježi dva boda.

Köln je pogotkom Milivoja Novakoviča u drugoj minuti sudačke nadoknade na svome travnjaku pobijedio Nürnberg s 1-0. Mato Jajalo je za domaću momčad odradio svih 90 minuta, dok je Miro Varvodić bio u statusu rezervnog vratara.