U dvjema nedjeljnim utakmicama 28. kola engleskog nogometnog prvenstva favoriti nisu bili uspješni. Liverpool je izgubio kod West Hama s 3-1, a Manchester City je kao domaćin odigrao samo 1-1 s Fulhamom...

West Ham je pobjedom na Upton Parku protiv Liverpoola skočio s posljednjeg mjesta na ljestvici i prepustio ga Wiganu. Liverpool je, pak, prekinuo seriju od šest utakmica bez poraza pod vodstvom novog menadžera Kennyja Dalglisha.

Domaćini su zasluženo pobijedili. Poveli su u 22. minuti lijepim pogotkom Scott Parkera s ruba kaznenog prostora. U 45. minuti je Demba Ba povisio prednost na 2-0. Bio je to već njegov treći gol otkad se u siječanjskom prijelaznom roku pridružio ''čekičarima''. Nadu Liverpoolu vratio je Glen Johnson pogotkom iz blizine u 84. minuti, ali je u prvoj minuti sudačke nadoknade Carlton Cole poentirao za konačnih 3-1.

Manchester City je pred svojim navijačima protiv Fulhama prikazao i više nego skromnu partiju u remiju 1-1. Najzanimljiviji trenutak na utakmici zbio se, zapravo, nakon posljednjeg sučevog zvižduka. Menadžer gostiju Mark Hughes krenuo je pružiti ruku svom kolegi Robertu Manciniju, no, talijanski trener mu je samo bahato pružio ruku, bez da ga je i pogledao. Hughes je ljutito odbio takav pozdrav i odmahnuo rukom. Dakako, važno je podsjetiti i na pozadinu ove priče. Naime, Hughes je u prosincu 2009. godine dobio otkaz na klupi Cityja, a zamijenio ga je upravo Mancini.

Manchester City je poveo u 26. minuti, kada je Mario Balotelli udarcem s više od 20 metara dobro naciljao u kut Fulhamovog vratara Marka Schwarzera.

U 48. minuti je konačnih 1-1 postavio Damien Duff, koji je poentirao nakon dobrog ubacivanja Andrewa Johnsona s desne strane.

City je uputio samo 4 udarca u okvir gola, Fulham jedan više. Manchester City je u zadnjih pet utakmica u Premiershipu ostvario samo jednu pobjedu.