Nogometaši Manchester City mogli su doći na mali milimetar do osiguravanja četvrtog mjesta na ljestvici Premiershipa, što ujedno znači igranje kvalifikacija za Ligu prvaka iduće sezone...

Do 66. minute su imali i vodstvo na gostovanju kod Evertona (1-0), no još će morati proći vremena da se riješe opasnosti zvane Liverpool i Tottenham, koji također love četvrto mjesto i City. Naime, Mancinijeva momčad je na kraju poražena kod Evertona 2-1 nakon što je Distin u 66. izjednačio, a Osman u 72. donio pobjedu domaćinu.

Strijelac je za City bio Yaya Toure u 28. minuti, a recimo da je cijelu utakmicu za goste u napadu odigrao bosanski nogometaš Edin Džeko.

Samo jedanaest minuta je bilo potrebno hrvatskom nogometašu Ivanu Klasniću da za svoj Bolton zabije četvrti gol sezone. U 76. minuti je ušao u igru, a u 87. je glavom odlično reagirao nakon ubačaja Morena, te je u tom trenutku donio svojoj momčadi izjednačenje na 1-1. Ipak, niti to nije bilo dovoljno Boltonu za bod. Muntari je u 90. donio Sunderlandu pobjedu, ali i zlatna tri boda u borbi za opstanak. Zanimljivo da je i prvi gol Bolton primio na isteku vremena, odnosno, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela (Zenden u 46.).

Inače, sve ostale momčadi koje se bore za opstanak su u subotu remizirale, pa tako i Blackburn na gostovanju kod West Hama (1-1). U toj utakmici nije sudjelovao hrvatski igrač Nikola Kalinić, koji nije bio niti na klupu Blackburna.

Dakako, ono najzanimljivije u ovom kolu, a i u cijeloj sezoni, događat će se u nedjelju na Old Traffordu. Veliki derbi igraju Manchester United i Chelsea, a podsjetimo da prije tog ogleda Fergusunova momčad na ljestvici ima tri boda više.