Nogometaši BiH i Italije razočarali su svoje navijače u sinoćnjim prijateljskim utakmicama...

Razočaravajućim remijem (1-1) prijateljski je ogled pred 10.000 ljudi na sarajevskoj Grbavici okončala reprezentacija Bosne i Hercegovine. Poveli su nogometaši Safeta Sušića već u devetoj minuti lijepim pogotkom Vedada Ibiševiča nakon kvalitetnoga prizemnog ubacivanja Edina Džeke s lijeve strane.

Puno su prilika domaći propustili, dok svoj gol nisu znali dobro osigurati. Majed je u 60. minuti pogodio iz 11-erca za konačnih 1-1.

Nogometaši Italije na londonskom su Upton Parku izgubili 1-0 od Obale Bjelokosti u prijateljskoj utakmici, kojom je Cesare Prandelli počeo karijeru na klupi nacionalne momčadi...

Novi je to udarac, srećom ne tako bolan, za svjetske prvake iz 2006. nakon sramotnog ispadanja već po svršetku prvog kruga Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici.

Jedini gol na utakmici glavom je zabio stoper Manchester Cityja Kolo Toure nakon ubacivanja HSV-ova bočnog braniča Guya Demela s desne strane u 55. minuti. Akciji za gol prethodilo je ubacivanje iz kuta.

Utješna je vijest za Talijane dobra predstava Antonija Cassana (igrao 70 minuta) i Marija Balotellija (59). Obojica su počeli utakmicu i jako se trudili, posebice Cassano, koji je suigrače u nekoliko navrata jako dobro proigravao. Najbliže je u takvim situacijama golu bio Marco Motta, koji je u 48. minuti pogodio vratnicu.

Nespretno su opet Talijani, međutim, djelovali u obrani.