VIDEO Kakvo otkriće: Lakić nastavlja trpati golove u Bundesligi!

Nogometaši Kaiserslauterna doživjeli su prvi bundesligaški poraz u sezoni nakon što ih je u 3. kolu svladala momčad Mainza 2-1. Poveli su gosti preko Srđana Lakića...

Hrvatski napadač Kaiserslauterna zabio je svoj četvrti prvenstveni pogodak (dva je postigao Kölnu, jedan Bayernu) u 20. minuti utakmice nakon što je nadmudrio istrčalog vratara Mainza, Christiana Wetkla. S četiri postignuta gola Lakić dijeli vrh ljestvice najboljih bundesligaških strijelaca. Jednako toliko zabio je Freiburgov Cisse.

Ipak, čvrsti domaćin stigao je do tri boda nakon što je u razmaku od 71. do 73. dva puta kapitulirao Tobias Sippel. Kod prvoga gola, strijelac je bio Bungert, ostao je izigran u akciji trojice koja su krenuli prema njemu, dok je konačan rezultat postavio Schürrle šutom izvan šesnaesterca.

Kaiserslautern je utakmicu igrao bez svog drugog strijelca Ive Iličevića. Lakić je odigrao svih 90 minuta, dok je Stivenu Riviću pripalo uvodnih 58.