VIDEO Sjajna golijada: Osam golova Stuttgarta i Bayerna!

Momčad Bayerna završila je prvi dio prvenstva u nogometnoj Bundesligi pobjedom u Stuttgartu protiv istoimenog domaćina s 5-3. Posebno se istaknuo Mario Gomez, bivši napadač Stuttgarta, s tri gola za Bavarce...

Bayern je do jubilarne, 50. ligaške pobjede u ogledima protiv Stuttgarta stigao zahvaljujući raspoloženim napadačima, ali i vrlo lošim reakcijama Stuttgartovih obrambenih igrača. Bavarci su na poluvremenu vodili s 3-0, a u 54. minuti s 5-1. Zabio je tada Gomez svoj treći gol na utakmici i 12. u Bundesligi. Iako nogometaši nemaju običaj slaviti golove protiv bivših klubova, barem onih u kojima su ostavili veći trag, kao Gomez u Stuttgartu, čiji je član bio od 2003. do 2009. godine, 25-godišnji napadač nije se libio proslaviti svoj učinak.

Dva puta asistirao mu je Thomas Müller, koji je i sam bio strijelac jednog pogotka, u 36. minuti, kada se Gomez našao u ulozi asistenta. Posebno je burno svoj gol proslavio Franck Ribery, nakon vrlo lijepog prodora i udarca izvan kaznenog prostora, u 43. minuti. Bio je to gol za vodstvo Bayerna 3-0, Riberyjev tek drugi ove sezone u Bundesligi. Prvoga je postigao u prošlom kolu protiv St Paulija.

Bayernova obrana u drugom je poluvremenu, kao i Stuttgartova tijekom cijele utakmice, bila puna pukotina, pa su i domaći zabili tri gola. Dvostruki strijelac bio je Austrijanac Martin Harnik. Kada je Gentner u 70. minuti poentirao za 3-5, živnule su i tribine, a domaći su imali nekoliko napada u kojima su mogli potpuno zakomplicirati utakmicu, ali to nisu uspjeli napraviti.

U Bayernovom sastavu nije bilo Bastiana Schweinsteigera, koji zbog gripe nije niti doputovao u Stuttgart.

Na klupi Stuttgarta je prvi puta u Bundesligi sjedio Bruno Labbadia, već treći trener ''švaba'' ove sezone, nakon Švicarca Christiana Grossa i Jensa Kellera. Trener je novi, ali su navike ostale stare, loše, pa je Stuttgart prikovan za pretposljednje, 17. mjesto na ljestvici sa samo 12 bodova. Bayern je pobjedom skočio na 5. mjesto sa 29 bodova. Za vodećom dortmundskom Borussijom Bavarci zaostaju 14 bodova...

Bundesliga, 17. kolo:

Bayer – Freibrurg 2-2 (Vidal 16-11m, Helmes 75 / Rosenthal 24, Reisinger 65)

Stuttgart – Bayern 3-5 (Harnik 50, 64, Gentner 70 / Gomez 31, 52, 54, Müller 36, Ribery 43)