VIDEO Kakva golijada: Derbi Serie A za pamćenje!

Imali su nogometaši Lazija 2-0 i 3-2 vodstvo na gostovanju kod Napolija u drugom derbiju i prvoj nedjeljnoj utakmici 31. kola talijanskog prvenstva. Domaći su na kraju pobijedili 4-3...

Donio je domaćinima tri boda i drugo mjesto na ljestvici urugvajski napadač Edinson Cavani, koji je zabio sva tri posljednja gola za sastav Waltera Mazzarrija.

Posljednji je, u 88. minuti, zabio prebacivši svog sunarodnjaka, golmana Lazija Fernanda Musleru, majstorskim lob-udarcem. Trener gostiju Edoardo Reja dobio je crveni karton jer je protestirao kod suca smatrajući da je Urugvajac svoj 25. prvenstveni gol, kojim se izjednačio na ljestvici strijelaca s Antonijem di Nataleom, zabio iz zaleđa.

Za 3-3 je Cavani zabio iz 11-erca, kojeg je sam iznudio u 80. minuti. Pritom je crveni karton, definitivno prestrogo, od suca Bantija zaradio branič gostiju Biava.

Rimljani su si sami krivi što su dopustili izjednačenje unutar samo dviju minuta, i to odmah nakon što su u 57. minuti došli u 2-0 vodstvo. Već u 62. je bilo 2-2.

Serie A, 31. kolo:

Catania - Palermo 4-0 (Balzarettu 48-ag, Bergessio 61, Ledesma 67, Pesce 77)

Cesena - Fiorentina 2-2 (Jimenez 18, Caserta 86 / Gilardino 35, Montolivo 69)

Chievo - Sampdoria 0-0

Genoa - Cagliari 0-1 (Acquafresca 16)

Lecce - Udinese 2-0 (Bertolacci 48, 65)

Parma - Bari 1-2 (Amauri 81 / Parisi 63, Alvarez 90)

Napoli - Lazio 4-3 (Dossena 60, Cavani 62, 82-11m, 88 / Mauri 29, Dias 57, Aronica 68-ag)