Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nouu Getafe s 2-1 u 29. kolu španjolske Primere i tako došli do 25. ovosezonskog trijumfa.

Golove za Barçu zabili su Dani Alves i Bojan Krkić. Alves je svoj tek drugi prvenstveni gol zabio udarcem izvan ruba kaznenog prostora u 17. minuti nakon akcije kojoj je prethodio korner, dok je Krkić svoj peti gol zabio u 50. minuti ljevicom s nekih desetak metara nakon asistencije Lionela Messija.

Getafe je počasni gol zabio u 88. minuti kada je Manu iskoristio lijepo ubacivanje Victora Sancheza s desne strane i ostavio Victora Valdesa bespomoćnim.

U drugoj dosad odigranoj utakmici 29. kola Mallorca je na domaćem travnjaku savladala Zaragozu 1-0 golom Jonathana De Guzmana iz slobodnog udarca u 67. minuti. Inače, Zaragoza je od 64. minute igrala s deset igrača nakon što je izravan crveni karton zaradio vratar Antonio Doblas.