VIDEO Kakav debakl Spursa: Pregaženi gdje su se najmanje nadali!

Nogometaši Tottenhama poraženi su u zaostaloj utakmici 18. kola engleskog prvenstva na gostovanju kod Blackpoola. Završilo je 3-1 za klub s Boomfield Roada...

Spursi su imali više od igre, njihovih deset udarca išlo je u okvir gola domaće momčadi, a još petnaest uz njega. Blackpool je pokušao parirati s 44 posto posjeda lopte i ukupno devet pokušaja od kojih su četiri išla prema Heurelhu Gomesu. Ono najvažnije, tri su lopte i pronašle put iza njega.

Utakmicu je usmjerio prekršaj Sebastiena Bassonga u svom šesnaestercu u 18. minuti na DJ Campbellu. Loptu s bijele točke precizno je izveo Charlie Adam najavivši prekid niza od šest utakmica bez pobjede. U istom se nalazi i pet poraza.

Campbell je ponovno stupio na scenu pred sam kraj prvoga poluvremena, ovaj puta sam zabivši u 44. minuti za povećanje vodstva.

Momčad Harryja Redknappa u tim je trenucima imala samo jednog hrvatskog reprezentativca na travnjaku, Luku Modrića. Petnaest minuta drugog dijela utakmice prošlo je prije no što je Niko Kranjčar osjetio travnjak, a vrlo je brzo, u 62. minuti, priprijetio opasnom loptom. Pet minuta potom na njegovu loptu pred golom domaćina zakasnio je Jermaine Jenas.

I Modrić, koji je odigrao utakmicu u punoj minutaži, imao je nekoliko situacija u kojima se mogao prometnuti ili u strijelca ili asistenta. U konačnici mu ništa od toga nije uspjelo.

Dodajmo da je na 3-0 u 80. povisio Brett Ormerod prije no što je lijepim udarcem, u 93. minuti izvan kaznenog prostora, konačnih 3-1 postavio Roman Pavljučenko.

Tottenham je i dalje četvrtoplasirani klub Premiershipa, no i dalje sa samo dva boda više u odnosu na petoplasirani Chelsea koji ima utakmicu manje.