VIDEO K'lautern se osramotio: Primili bizaran gol, Lakić pocrvenio!

Nogometaši Kaiserslauterna i Kölna zaključili su 18. bundesligaško kolo, prvo proljetnog dijela sezone, remijem (1-1) pred 42.295 gledatelja na Fritz-Walter-Stadionu...

Od hrvatskih reprezentativaca u domaćem je sastavu Ivo Iličević odigrao cijelu utakmicu, a Srđan Lakić uvodnih 39 minuta. Dobio je tada izravni crveni karton jer je s poda, nakon što je od suca tražio 11-erac zbog prekršaja koji je pretrpio, udario gostujućeg braniča Eichnera. Zapravo se i nije radilo o udarcu, jer je Lakić samo okrznuo suparnika po licu. No, sudac Guido Winkmann procijenio je da je namjera 27-godišnjega hrvatskog centarfora bila nesportska pokazavši mu izravni crveni karton.

Lakiću je to prvo isključenje u četvrtoj bundesligaškoj sezoni.

Goste, koji su istrčali bez petorice igrača sa simptomima svinjske gripe, među kojima je i Mato Jajalo, u vodstvo je doveo novi kapetan Lukas Podolski pogotkom u 29. minuti. Iskoristio je njemački reprezentativac nevjerojatnu pogrešku domaćeg stopera Rodneija, koji je, vraćajući loptu desnom nogom vrataru Sippelu iskosa s lijeve strane, uspio totalno promašiti i pogoditi vratnicu. Na odbijenu je loptu natrčao Podolski i lijevom je nogom plasirao u mrežu.

Iako su više od 50 minuta morali igrati s igračem manje, domaći su uspjeli izjednačiti u 51. minuti golom 21-godišnjeg Čeha Jana Moraveka.

U prvome je nedjeljnom dvoboju Hannover kao gost pobijedio Eintracht u Frankfurtu 3-0, čime se momčad Mirka Slomke popela na drugo mjesto bundesligaške ljestvice, odmah iza neprikosnovene Borussije iz Dortmunda.

Posljednji je pogodak za goste zabio Bjelokošćanin Ya Konan upisavši deseti pogodak sezone.