Juventus je stigao do velike pobjede u derbiju 25. kola talijanske Serie A protiv Intera...

Juve je konačno izašao iz krize. Seriju poraza zaustavio je prošli vikend na gostovanju kod Cagliarija, a na domaćem terenu protiv Intera u 25. kolu 'Stara Dama' je pokazala da može parirati i najboljima u talijanskoj ligi.

Junak Juventusa bio je 26-godišnji Alessandro Matri koji je glavom na asistenciju Miloša Krasića zabio za 1:0 u 30. minuti.

Ovaj napadač je krajem siječnja došao u Juventus iz Cagliarija i već se u dosadašnje tri utakmice pokazao kao sjajno pojačanje. Naime, on je razlog što je Juventus ostvario dvije pobjede zaredom. Prvo je svom bivšem klubu zabio dva pogotka u pobjedi Juvea 3-1, a sada je zaustavio Inter koji je bio u sjajnoj seriji i u lovu na vodeći Milan.

Poraz u Torinu je tek drugi neuspjeh Leonarda otkada je došao na trenersku klupu Intera.

Utakmica nije bila odveć interesantna, a odlučio ju je trenutak u 30. minuti kada je Sorensen ubacio loptu s desne strane, a na sedam-osam metara od vratiju Julija Cesara, na prvoj stativi, dočekao ju je Matri i glavom pospremio u mrežu.

U drugom dijelu je Inter pokušavao doći do izjednačenja i pritisak je rastao kako se utakmica bližila kraju. No, obrana Juventusa je izgledala koncentrirano i dobro, a kada je Inter promašio šansu u 88. minuti bilo je očigledno da će iz Torina otići bez boda.

U toj minuti je Samuel Eto'o promašio nemoguće. Ubačena lopta je prošla sve u šesnaestercu i došla na drugu stativu. Natrčali Eto'o je imao potpuno prazna vrata ispred sebe, bez Buffona na njima, no topovski je naciljao samo - gredu.

Inter tako opet broji velikih osam bodova zaostatka za Milanom, ali za tri dana igra i zaostalu utakmicu, a to je gostovanje kod Fiorentine.

Serie A, 25. kolo:

Juventus - Inter 1-0 (Matri 30)

Bari - Genoa 0-0

Brescia - Lazio 0-2 (Gonzalez 17, Kozak 58)

Cagliari - Chievo 4-1 (Conti 19, Canini 29, Nene 43, 71 / Thereau 84)

Catania - Lecce 3-2 (Silvestre 45, Lodi 80, 85 / Jeda 56, Munari 61)

Cesena - Udinese 0-3 (Di Natale 41, 75, Inler 70)

Sampdoria - Bologna 3-1 (Palombo 8, Gastaldello 11, Maccarone 15 / Paponi 65)

Palermo - Fiorentina 2-4 (Pastore 7, Nocerino 48 / Gilardino 36, Camporese 70, Bovo 78-ag, Montolivo 88)