Nogometaši Juventusa nastavljaju s posrtanjima ove sezone u talijanskoj Seriji A, pa su tako sve dalje jednoj od prve četiri pozicije koje vode iduće sezone u Ligu prvaka...

Čak štoviše, trenutačno nisu niti među šest klubova koji će izboriti izlazak u Europu. U prvoj utakmici 27. kola Serije A novi bolni udarac su im zadali nogometaši Bologne koji su pobijedili u Torinu 2-0. Učinio je to, praktički sam, 34-godišnji iskusni napadač Marco di Vaio koji je zabio oba pogotka, u 49. i 66. minuti. Time je Di Vaio došao do šesnaestog pogotka u sezoni, te je treći strijelac lige iza Cavanija (20), igrača Napolija i Di Natalea (18) iz Udinesea. Kratko vrijeme u bogatoj karijeri je Di Vaio proveo i u Juventusu.

Juventus je ovim upisao već četvrti domaći poraz u sezoni, dok je Bologna ostvarila tek treću gostujuću pobjedu. U nastavku sezone ovo je, pak, već treći put da je Juventus razočarao domaće navijače. Pobijedili su ih na Olimpicu u Torinu igrači Parme, Udinesea i sada Bologne.

''Evo, da budem iskren, nije mi jasno kako možemo pobijediti Inter 1-0 i stvarno odigrati dobro, a nakon toga u petnaest dana sve pokvariti neprepoznatljivim predstavama,'' rekao je trener Juventus Luigi Delneri nakon dvoboja.

''Mi nismo igrali utakmicu protiv pravog Juventusa. Ovo je neki drugi Juventus. Dobro znam da je ta momčad pobjeđivala i kada igra slabo, no oni su danas bili kao "servirani" da ih pobijedimo. Što reći, pomogli su nam da ih svladamo, makar smo igrali dobro, pogotovo Di Vaio,'' priznao je trener gostujuće momčadi iz Bologne Alberto Malesani.