U velikom derbiju 7. kola Chelsea je na Stamford bridgeu svladao Arsenal 2-0 i tako učvrstio vodeće mjesto u Premiershipu...

Chelsea je dokazao da je trenutno najjača momčad u engleskom elitnom nogometnom rangu. Protiv Arsenala je Ancelottijeva momčad dominirala od početka do kraja utakmice te golovima Drogbe i Alexa stigla do šestog trijumfa u sedam utakmica..

Bjelokošćanin Drogba je i dalje u nezadrživoj seriji i kada je Premiership u pitanju i kada je Arsenal suparnik Chelseaju. Naime, najbolji strijelac engleskog prvenstva iz prošle sezone već je na šestom ligaškom pogotku u ovoj, dok je Topnicima u njihovom 13. sučeljavanju u kojem je nastupio zabio i trinaesti pogodak. Postigao ga je, improvizirajući na jedno oštro ubacivanje s lijeve strane, petom u 38. minuti.

Alex je konačnih 2-0 postavio 85. "bombom" iz slobodnog udarca koja je odsjela u lijevom gornjem kutu vratiju nemoćnog Lukasza Fabianskog.

Chelseaju je ovo bila šesta pobjeda u Premierligi od čega četvrta na Stamford Bridgeu. Sve su bile savršene, pa gol-razlika aktualnih prvaka pred domaćim navijačima iznosi 14-0.

' U prvom poluvremenu nismo igrali dobru obranu, što sam i rekao menadžeru Carlu Ancelottiju. Jednostavno nismo radili ono što smo morali. U drugom dijelu je bilo bolje, no i u njemu smo se napatili,' kazao je nakon utakmice Didier Drogba.

Chelsea sada ima četiri boda prednosti ispred Manchester Cityja, pet ispred Uniteda i sedam ispred Arsenala...