Treće kolo talijanskog nogometnog prvenstva donijelo je gostujuće pobjede Intera kod Palerma 2-1, kao i Juventusa kod Udinesea 4-0, dok je Roma ponovo posrnula odigravši tek 2-2 s Bolognom...

Inter je na gostovanju kod Palerma gubio 1-0 golom Slovenca Josipa Iličiča iz 28. minute sve do posljednjih pola sata dvoboja. Tada je na scenu stupio Kamerunac Samuel Eto'o i dvama golovima riješio pitanje pobjednika, te Interu donio drugu ovosezonsku pobjedu. Prvog je Eto'o zabio u 62. minuti, a drugog u 70. nakon sjajne akcije u kojoj su Dejan Stanković i Maicon izbacili suparničku obranu, a onda je srpski veznjak sjajno proigrao kamerunskog napadača za konačnih 2-1. S tri postignuta gola Eto'o se nalazi sam na vrhu ljestvice najboljih strijelaca Serije A.

Velikih prigovora imala je domaća publika na stadionu Renza Barbere na suca Andreu Romea, od kojeg su u nekoliko navrata očekivali da pokaže na bijelu točku, no to se nije dogodilo.

Do prve pobjede u novoj sezoni Serie A došao je Juventus na gostovanju kod Udinesea na više no uvjerljiv način. Mrežu Udinesea načeo je Leonardo Bonucci već u 18. minuti, a potom su mrežu za torinske 'zebre' zabili i Fabio Quagliarella (petom) i Claudio Marschisio (sjajnim volejom), oba puta na sjajne asistencije Miloša Krasića. Točku na i i paraf na presudu svom bivšem klubu postavio je Vincenzo Iaquinta u 77. minuti.

Roma je na Olimpicu propustila upisati prvu pobjedu ove sezone odigravši tek 2-2 s Bolognom, usprkos činjenici da su Giallorossi imali sigurno vodstvo 2-0 do pred sam kraj golom Marca Borriella i autogolom Mattea Rubina. No, Marco di Vaio je dvama golovima iz 77. i 90. minute doveo trenera Rome Claudija Ranierija na rub otkaza.

Sjajnim igrama i rezultatima nastavila je Cesena, te je preuzela vrh ljestvice. Nakon remija s Romom (0-0) i pobjede nad Milanom (2-0), novopečeni je prvoligaš savladao Lecce na domaćem travnjaku 1-0 golom Albanca Erjona Bogdanija, nekadašnjeg igrača Zagreba, iz 54. minute u utakmici u kojoj nije zaigrao ozlijeđeni Igor Budan. Oba su sastava dočekala kraj utakmice s igračem manje nakon isključenja Giuseppea Coluccija (37.) i Giannija Munarija (80.).

Na kraju spomenimo još tek 1-1 remi Parme i Genoe na stadionu Ennio Tardini u utakmici u kojoj je za Genou svoj prvijenac zabio bivši napadač Fiorentine i Bayerna Luca Toni. Zabio je u 28. minuti iz jedanaesterca.