Nikica Jelavić svojim je spektakularnim pogotkom donio pobjedu Rangersu 1-0 na gostovanju kod Aberdeena, u zaostaloj utakmici 30. kola škotskog prvenstva...

Jedini gol na utakmici hrvatski je reprezentativni napadač zabio u 22. minuti. Nakon što je jedan njegov suigrač ubacio glavom visoku loptu u kazneni prostor, Jelavić se prvo sjajno zagradio s čuvarem na leđima, a onda je, nakon što je lopta odskočila, s nekih 13-14 metara ''škaricama'' fenomenalno zakucao loptu u kut Aberdeenovog vratara Langfielda.

''Bio je to sjajan gol i sjajna reakcija, nešto što nam je Nikica pokazao već nekoliko puta ove sezone. Zabio je sličan pogodak i protiv Dunfermlinea u Liga kupu, a i na treninzima često tako zabija. Ovaj je gol poseban jer nam je donio važnu pobjedu. Nikica je zabio već nekoliko važnih golova, a još uvijek nije potpuno spreman. Mislim da će biti još bolji kad odradi pune pripreme prije nove sezone'', rekao je menadžer Rangersa Walter Smith.

Jelavić je imao još nekoliko pokušaja tijekom utakmice, a igru je iz taktičkih razloga napustio u 88. minuti. Postigao je 11. pogodak (uz 6 asistencija) za svoj klub ove sezone u prvenstvu. Zanimljivo je da je Aberdeenu zabio jedan gol i u dvoboju odigranom još u rujnu prošle godine, također na gostovanju svog kluba. I tada je Jelavićev gol bio vrijedan pobjede Rangersa, ali s 3-2.

''Svi znamo za što je Nikica sposoban jer se radi o vrhunskom talentu. Svi to vidimo na treninzima i u utakmicama. Lijepo je vidjeti da potvrđuje ono što smo svi o njemu mislili kad je dolazio. Nije imao sreće s ozljedama, ali kucnimo u drvo da sada ostane zdrav'', kazao je Weir.

Ovom pobjedom je Rangers smanjio zaostatak za vodećim Celticom na dva boda.