U kratkom razmaku Inter je postao klub koji je od borbe za 'Scudetto' primoran braniti svoju poziciju za ulazak u Ligu prvaka. U dvoboju za kvalifikacije Lige prvaka branitelji naslova svladali su Lazio 2-1...

Utakmicu 34. kola talijanskog prvenstva aktualni je prvak otvorio loše. Već u 21. minuti Julio Cesar isključen je zbog prekršaja na Mauru Zarateu koji je i iskoristio najstrožu kaznu. Međutim, Lazio se u ovoj utakmici nije borio samo protiv Intera već i tradicije koja kazuje da na San Siru od 2004. nisu osvojili niti boda u ligaškim utakmicama, a da su posljednju pobjedu ondje slavili davne 1998. godine.

Postignuti pogodak, pak, prvi im je još od 2007. godine.

>> VIDEO: Vučinić opet promašio nemoguće, ali Roma ipak slavila

Tradicija se ispoštovala i ovaj puta budući da je Wesley Sneijder krajem prvoga poluvremena s dvadesetak metara iz slobodnog udarca pogodio za izjednačenje, a Samuel Eto'o, prekinuvši post dug četiri utakmice, svojim dvadesetim ligaškim golom sezone Interu donio vrijedna tri boda. Laziju je u 65. isključen Mauri.

Budući da je Napoli upisao drugi poraz, ovaj puta kod Palerma 2-1, Inter je trenutačno drugi, a Napoli treći klub ljestvice talijanskog prvenstva koju predvodi Milan s utakmicom manje (kasnije kod Brescije).

Napoli je dobro krenuo, Edinson Cavani zabio je (iz penala) već u drugoj minuti svoj 26. ligaški gol sezone, no do poluvremena je već rezultat preokrenut i više se nije mijenjao.

Posrnuo je i Udinese i to protiv Parme na domaćem terenu. Dva je gola za goste u 2-0 pobjedi postigao Amauri.

Roma je golom Perrotte iz četvrte minute svladala Chievo i ostala u borbi za nastup u Ligi prvaka...