Aktualni europski i talijanski prvak Inter lako se, sa 3-0 pobjedom nad južnokorejskom Seongnam Ilhwom, plasirao u finale Svjetskog klupskog prvenstva koje se odigrava u Abu Dhabiju...

Već nakon prvih 45 minuta imao je Inter prednost 2-0 golovima Dejana Stankovića i Javiera Zanettija, da bi posao za “nerazzurre” u nastavku dovršio Diego Milito.

Pred više od 35.000 gledatelja na stadionu šeika Zayeda u Abu Dhabiju Inter je poveo već u 3. minuti. Zabio je Stanković ljevicom s nekih 12-ak metara nakon pogreške obrane južnokorejskog kluba. Za 2-0 zaslužan je Interov argentinski dvojac Milito-Zanetti. U 32. minuti su Zanetti i Milito lijepo odigrali dupli pas, a potom je Milito petom odigrao za 37-godišnjeg desnog braniča, koji je mirno prizemnim udarcem pospremio loptu u mrežu.

Konačnih 3-0 postavio je sam Milito u 73. minuti, a loptu je pospremio nakon što prethodno vratar južnokorejskog kluba nije uspio ukrotiti udarac Samuela Eto'oa.

U finalu će Inter igrati protiv Mazembea, prvaka DR Konga i afričke Lige prvaka, a utakmica je na rasporedu 18. prosinca.