Nogometaši milanskog Intera u Rimu su obranili naslov pobjednika Talijanskoga kupa, ali su i 'spasili' sezonu osvojenim ipak jednim trofejem...

U finalnoj utakmici je Leonardova momčad pobijedila Palermo s 3-1, a junak pobjede je bio kamerunski nogometaš Samuel Eto'o koji je dva puta slomio obranu Sicilijanaca i varao njihovog vratara Sirigu.

Kompletno gledano je bolji dojam na ovom ogledu ostavio Palermo, no veći broj šansi, kao i posjed lopte, na kraju im nije donio ništa dobroga. Od starta je Palermo krenuo u utakmicu s mnogo više entuzijazma. Nije ih zaustavio niti pogodak Eto'oa u 26. minuti.

Glavnu ofenzivu je Palermo ostvario u uvodnom dijelu drugog poluvremena, ali su svi njihovi napadači iskazivali vidnu nepreciznost u završnicama akcija. U jeku napada Palerma na drugoj strani je sijevnula kontra iz koje je Eto'o postigao svoj drugi pogodak.

Jako mala nada se gostima otvorila u 89. minuti kada je Munoz smanjio na 2-1, a već u idućem napadu je pocrvenio dotični Munoz. Eto'o je fantastično izveo slobodan udarac, a lopta je odsjela na vratnici.

Kada već Eto'o nije zabio hat-trick, u drugoj minuti nadoknade je Diego Milito pogotkom za 3-1 zapečatio sudbinu Palerma.
Interu je ovo sedmi naslov pobjednika Talijanskoga kupa.