VIDEO Hrvati briljirali: Eduardo odlučio derbi, Srna asistent!

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo da Silva donio je pobjedu svom Šahtaru golom iz 87. minute derbi-utakmice 26. kola ukrajinskog prvenstva. Na Donbass Areni Šahtar je slavio protiv Metalista 2-1...

Pred gotovo 39.000 ljudi domaćina je u vodstvo doveo Teixeira u osamnaestoj minuti lijepim udarcem na asistenciju Darija Srne. Kapetan Šahtara dočekao je jednu loptu na desnoj strani, povukao prema naprijed i dodao povratno u srce šesnaesterca gostujuće momčadi u kojem, s nekih trinaest metara, 21-godišnji Brazilac koristi priliku.

Marko Dević, Beograđanin s ukrajinskom putovnicom, poravnao je rezultat u 77. minuti, a lijepu Willianovu akciju u 87. za tri boda iskoristio je Eduardo. Oslobodio se Willian dvojice suparničkih igrača i uposlio hrvatskog napadača koji je povukao s vrha šesnaesterca i lijevom nogom sa sedam metara postavio konačan rezultat svojim šestim ligaškim golom sezone.

Dodajmo da je u kijevskom derbiju Dinamo svladao Arsenal 3-0. Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta za pobjedničku momčad.