Reprezentacija Engleske na impresivan je način otvorila kvalifikacije za Euro 2012. godine u G skupini, svladavši na Wembleyju Bugarsku s 4-0...

Izbornik Fabio Capello tako je na dobar način započeo svoj 'rehabilitacijski program' u očima engleske javnosti nakon vrlo blijedog nastupa 'Gordog Albiona' na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici i eliminacije već u osmini finala.

Tottenhamov napadač Jermain Defoe bio je trostruki strijelac, prvi gol zabio je već u 2. minuti utakmice, a preostala dva u 61. i 86. minuti. Bio je uključen i u akciji kod jedinog pogotka na utakmici kojeg nije zabio, a strijelac svog prvog gola u karijeri za reprezentaciju bio je Adam Johnson u 83. minuti.

>> VIDEO Uspješan start Cice: Crna Gora slavila protiv Walesa!

Valja pohvaliti i Waynea Rooneyja, koji nije postigao pogodak, ali se istaknuo s tri asistencije.

Cesareu Prandelliju, novom talijanskom izborniku, službeni start na toj dužnosti nije bio nimalo lagan. Prošao je gostovanje u Tallinnu uz tešku pobjedu 2-1.

Estonija je golom Zenjova u 31. minuti vodila u 1. kolu skupine C protiv Italije sve do 60. minute. Ipak, da se ne nastavi serija posrtanja Talijana pobrinuo se onaj kojeg godinama nije bilo pod okriljem reprezentacije, Antonio Cassano.

Odigrao je igrač Sampdorije sjajnu utakmicu, te je bio začetnik svega opasnog po domaća vrata. U 60. minuti je i postigao pogodak za izjednačenje (nakon kornera Pirla), a samo tri minute kasnije je Bonucci golom postavio konačnih 2-1 i važan uspjeh Talijana na startu. Akciju su prije toga poveli Pirlo i Cassano.

Bosna i Hercegovina je mnogo lakše prošla Luksemburg, u gostujućem ogledu 1. kola skupine D. Pobijedili su 3-0, a prava oluja je vladala pred domaćim vratima u uvodnom dijelu ogleda. Ibričić u 6., Pjanić u 12. i Džeko u 16. su napravili klasični 'blitzkrieg'.

Slovačka je došla do sretna tri domaća boda protiv Makedonije. Hološko je u sudačkoj nadoknadi postigao pogodak za 1-0 u ogledu 1. kola skupine B.