Rangers i Celtic, najveći rivali škotskog nogometa, odigrali su 2-2 na Ibroxu u ogledu 5. kola Škotskog kupa...

Old Firm derbi jedan je od najvećih na Starom kontinentu. Dvoboj Celtica i Rangersa ima višestoljetnu tradiciju, a njihove utakmice uvijek su bile više od nogometa. Po nekim teorijama prva utakmica odigrana je davne 1888. godine.

>> Jelavić zaigrao u remiju Rangersa i Celtica u Škotskom kupu

Ovaj vikend susreli su u sklopu 5. Kola Škotskog kupa. Domaćini su poveli već u 3. minuti briljantnim pogotkom mladog Jamieja Nessa. Gosti su poravnali u 16. minuti, a strijelac je bio Kris Commons. Steven Whittaker je u 41. minuti realizirao penal za vodstvo domaćina 2-1. No, Celtic je s igračem manje stigao do izjednačenja u 65. minuti, kada je poentirao Scott Brown.