Farfan spasio neuvjerljvi Schalke, Rakitić pogodio stativu

Nimalo jednostavno nije bilo nogometašima Schalkea preskočiti prvu prepreku u DFB Pokalu, a ona se zvala Aalen, inače tamošnji trećeligaš...

Pobijedio je Schalke u gostima s 2-1 pogocima Peruanca Jeffersona Farfana, no još od 18. minute je momčad iz Gelsenkirchena imala igrača više nakon što je Schön pocrvenio zbog starta s leđa na Jonesu.

Schalke je bio mnogo bolja momčad, no teško su dolazili u prilike za pogodak, a i onda su djelovali nesigurno. Spasio ih je Farfan s dvije dobre reakcije, na kraju prvog dijela (41.) i početkom nastavka (46.), kada je postigao lijep pogodak glavom.

No, unatoč vodstvu 2-0 i igraču više Schalke je drhato do kraja budući da je osam minuta prije kraja Bauer realizirao jedanaesterac i smanjio na 2-1.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je igrao do 71. minute, a istaknuo se u prvom dijelu kada je iz slobodnog udarca, s dvadesetak metara, pogodio stativu.

Potencijalni hrvatski reprezentativac Mario Gavranović nije ulazio u igru.