U finalu talijanskog Kupa ove sezone će igrati nogometaši Palerma i Intera. Nakon što je Palermo u utorak izbacio Milan u polufinalu, isto je Inter napravio u ogledu s Romom dan kasnije...

Podsjetimo, prošle je sezone Inter baš protiv Rome slavio u rimskom finalu s 1-0 pogotkom Diega Milita. Ovom prilikom je Inter uzvrat na svom San Siru dočekao s prednošću 1-0 iz prve utakmice.

Uz to je Inter poveo u 58. minuti kada je strijelac bio Kamerunac Samuel Eto'o. U tom trenutku je Roma trebala dva pogotka za finale. Do kraja su uspjeli zabiti jedan (Borriello u 84. minuti), ali nakon toga nisu imali ozbiljnije šanse koja ih je mogla na mala vrata uvesti u finale.

Interu tako ostaje nada da će utjehu pronaći u Kupu, nakon što su posrnuli u domaćoj Seriji A, te u Ligi prvaka. Finalna utakmica se igra na neutralnom terenu u Rimu.