VIDEO Eduardo: 'Sljedeći put obećajem bit ću emotivniji!'

Hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva pogotkom u 42. minuti obilježio je svoj prvi nastup u novom klubu, ukrajinskom prvaku Šahtaru...

Rumunjski trener Šahtara Mircea Lucescu postavio je Dudua u momčad od prve minute u dvoboju 5. prvenstenog kola protiv Sevastopolja, kao što je prethodno i najavio. Šahtar je slavio s 5-0, što mu je ujedno i najuvjerljvija pobjeda u povijesti na Donbass Areni, službeno otvorenoj u kolovozu prošle godine.

Eduardo je igrao samo u prvom poluvremenu, a u 42. minuti upisao se u listu strijelaca za vodstvo 2-0. Slobodni udarac s lijeve strane izveo je Jadson, a u skoku na loptu Eduardo se našao u duelu s obrambenim igračem gostujućeg sastava Oleksandrom Ševeljukinom. Nakon pregleda TV snimke iz različitih kuteva stječe se dojam da je gostujući igrač zapravo zabio autogol, no, pogodak je pripisan hrvatskom reprezentativcu Eduardu, koji ga je proslavio dosta rezervirano.

Jedan od prvih čestitara na terenu bio je Šahtarov kapetan Darijo Srna, koji je odigrao cijelu utakmicu, a nakon nje se našao i u ulozi prevoditelja Šahtarovoj press službi, koja je intervjuirala Dudua nakon njegovog debija...

'Bila je to moja prva službena utakmica za Šahtar. Novi stadion, novi navijači, ukratko, sve mi je bilo novo. Stoga sam bio malo živčan, ali osjećao sam se prilično dobro. Osjećam umor, ali i zadovoljstvo s načinom na koji sam odigrao prvo poluvrijeme,' izjavio je Eduardo.

'Nisam želio biti previše uzbuđen zbog prvog gola. No, to ne znači da mi nije drago zbog njega. Vrlo sam zahvalan svima u momčadi na pomoći i obećajem da ću drugi puta emotivnije proslaviti pogodak.'

Trener Mircea Lucescu ponudio je također zadovoljstvo kada je govorio o nastupu Eduarda.

'Vrlo sam zadovoljan s njegovom igrom. Ipak, moram to reći, na trenutke je bilo vidljivo da Eduardo nije na istoj fizičkoj razini kao ostali igrači. Osim toga, moramo mu pronaći pravo mjesto u formaciji. Danas je igrao plitkog napadača, no, drugi puta ćemo mu možda pronaći drugu poziciju. Možda, vidjet ćemo. Još ću razmisliti o tome, pa, to i je moj posao.'

Šahtar je subotnjom pobjedom preuzeo prvo mjesto na ljestvici s 13 bodova, a prate ga Dnjipro s 12 i kijevski Dinamo s 10 bodova, ali Šahtar ima utakmicu više.