VIDEO Dudu se ne predaje: Ponovo zabija u svom stilu!

Nogometaši Šahtara iz Donjecka i više nego uvjerljivo su na svojoj Donbass Areni sa 6-0 pobijedili Krivbas u utakmici 1/16 finala Ukrajinskog kupa...

Bila je to utakmica u kojoj je trener Mircea Lucescu dao priliku tek jednom od dvojice hrvatskih reprezentativaca u redovima kluba iz Donjecka, Eduardu da Silvi, dok je kapetana Darija Srnu odmarao.

Eduardo je dobio priliku od 60. minute, a odužio se treneru postignutim golom u 84. minuti za 5-0 vodstvo Šahtara nakon prethodne asistencije Savčuka.

Bio je to Eduardu treći gol postignut u dresu Šahtara po transferu iz Arsenala, nakon što je prethodna dva zabio u ukrajinskom prvenstvu.

Kažimo da se u susretu posebno istaknuo Brazilac Luiz Adriano koju je upisao hat trick.