VIDEO Debi iz noćne more: Pletikosa primio četiri komada od Arsenala

U najzanimljivijoj utakmici 3. kola engleskog Carling Cupa Arsenal je svladao Tottenham na White Hart Laneu 4-1 u produžetku. Mrežu Spursa cijelu je utakmicu čuvao Stipe Pletikosa...

Vrataru hrvatske nogometne reprezentacije ovo je bila debitantska utakmica za Tottenham i zasigurno je neće pamtiti po dobrome. Premda mu se kod primljenih pogodaka malo što može predbaciti, činjenica je da ništa nije uspio obraniti, odnosno da je mrežu sačuvao samo u trenucima u kojima je 'morao'.

Već u 15. minuti utakmice Arsenal je poveo preko Lansburyja koji je iz blizine ugurao Wilshereovo dodavanje s lijeve strane po travi. U obrambenoj reakciji pritom je zakazao Bentley.

U 39. minuti Arsenal je mogao voditi 2-0 i vjerojatno bi tako bilo da već svladanog Pletikosu nije spasilo krivo označeno zaleđe. Lopta koju je Wilshere pravovremeno dodao stigla je do Gibbsa koji je hrvatskog golmana već pretrčao prije no što se u akciju umiješao sudac uz aut liniju.

Pomoćnik glavnog suca bio je glavni krivac i pri izjednačenju rezultata na 1-1 kojeg je pogodio Keane s vrha šesnaesterca. Iskoristio je pritom pola koraka prednosti pred obranom 'Topnika' koja je (uspješno) postavila zamku za zaleđe, što nije dosuđeno.

S time se rezultatom otišlo u produžetak utakmice budući da su mreže ostale mirne do kraja osnovnog dijela (Keane u 83. pogodio stativu). A u dodatnom vremenu sve je riješeno već na početku. U nepunih šest minuta razmaka Samir Nasri dva puta je s bijele točke matirao Pletikosu da bi priču lijepim golom zaključio Andrej Aršavin.

Niko Kranjčar ušao je za Tottenham u igru kod 3-1 prednosti gostujuće momčadi, zamijenivši Sandra u 96. minuti. Luka Modrić i Vedran Ćorluka nisu kandidirali za nastup.
Četvrto kolo Carling Cupa neće vidjeti niti Bolton Ivana Klasnića od kojeg je bolji bio drugoligaš Burnley 1-0. Gol odluke postigao je Elliott u 45. minuti. Klasnić je za poraženu momčad igrao do 73. minute.