VIDEO Čudo u Nici: Lyon vodio 2:0 u 90. minuti, a onda...

Nogometaši Lyona ispustili su pobjedu u gostima kod Nice koja je postigla dva pogotka u posljednjim minutama i izjednačila na konačnih 2-2 u dvoboju 29. kola francuskog prvenstva...

Kim Källström je u 21. minuti pogotkom iz slobodnog udarca doveo Lyon u vodstvo, a minutu prije kraja prvog poluvremena prednost gostiju je udvostručio Lisandro Lopez svojim 13. prvenstvenim golom sezone. Hugo Lloris je u 50. minuti obranio udarac s bijele točke domaćem napadaču Danijelu Ljuboji.

U 90. minuti je drugi žuti karton kod gostiju dobio Pape Diakhate, a ujedno je skrivio novi jedanaesterac iz kojeg je ovaj put precizan bio Eric Mouloungui. Pritisak Nice u završnicu urodio je plodom u trećoj minuti sudačke nadoknade kad je srpski branič Nemanja Pejčinović ugurao loptu u mrežu i donio važan bod svojoj momčadi u borbi za ostanak.

Naš Dejan Lovren nije ulazio u igru za Lyon, dok je bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić na terenu bio do 59. minute.

Lyon je ispuštanjem pobjede propustio skočiti na drugo mjesto ljestvice. Ovako je ostao na četvrtom mjestu i za vodećim Lilleom sada zaostaje velikih osam bodova.