U nedjelju su odigrane posljednje dvije utakmice 31. kola engleskog Premiershipa u kojima je vladala posvemašnja dominacija dvije domaće momčadi - Manchester Cityja i Fulhama...

City je pobjedom protiv Sunderlanda od čak 5-0 učvrstio poziciju unutar četiri najbolje momčadi na ljestvici koje, ujedno, iduće sezone osiguravaju izlazak u Ligu prvaka. Loša je to vijest za Tottenham koji je na petom mjestu i bodovno sve udaljeniji od ispunjenja tog istog cilja.

Nikakvog problema Mancinijeva momčad nije imala protiv Sunderlanda, te im je utrpala pet pogodaka, a mogla je još toliko. Već je nakon prvih petnaest minuta bilo 2-0. Prvi je pogodak zabio Adam Johnson nakon akcije koju je sam započeo i nakon duplog pasa s Yayom Toureom svladao Mignoleta. Već je u 15. bilo 2-0 nakon što je Tevez pomalo šeprtljavo izveo jedanaesterac, ali dovoljno dobro za povećanje vodstva.

Do 63. minute se stanje na semaforu nije mijenjalo, makar je domaćin propuštao šanse, no od tada, pa u idućih 11 minuta, City je zabio još tri gola (Silva, Vieira i Yaya Toure) za konačnih 5-0. City je time preskočio Chelsea i zasjeo na treće mjesto.

U drugom je ogledu Fulham lako svladao Blackpool 3-0, a unutar šest minuta prvog dijela je Bobby Zamora zabio dva pogotka i time trasirao put do lake pobjede domaćina.

Premiership, 31. kolo:

Manchester City - Sunderland 5-0 (Johnson 9, Tevez 15-11m, Silva 63, Vieira 67, Yaya Toure 73)

Fulham - Blackpool 3-0 (Zamora 23, 28, Etuhu 72)